Tootegrupid

Maailma tumepunaseim vein. Et kunagi ei ununeks lugu. Rex

27.08.2019
Maailma tumepunaseim vein. Et kunagi ei ununeks lugu. Rex

Maailma tumepunaseim vein. Et kunagi ei ununeks lugu. Rex

Meie riiulitel leidub erilisi veine. Kindlasti kuulub au ja uhkus maailma tumepunasemale veinile nimega Rex. Juba Refošk ise on ainulaadne, eelkõige oma värvuse  ja antioksüdantide sisalduse poolest (tumepunaseim/must vein) ja maailma kuulsaima seelikuküti Casanova lemmikvein, millega ta naisi meelitas.  Teada on, et seelikuküti loendamatute magamistubade uksi avas Casanova sarm ja viis kuidas ta naisi kohtles. Olles osavõtlik, mõistev, kannatlik ning teades väga hästi, et tee naise magamistuppa viib ikka läbi südame, kõrvade ja parima Refošk veiniga. 

Täna Refošk on pühendatud Itaalia kiirauriku Rex auks.  

1. augustil 1931 vette lastud 51 062 tonnise brutomahuga Rex oli suurim laev, mis Itaalias kunagi ehitatud. 1933. aasta augustis ületas Rex Atlandi ookeani keskmise kiirusega 28,92 sõlme ja sai niimoodi esimese ja ainsa Itaalia laevana „Sinise lindi” omanikuks. Kuid sõidul läänest itta ei suutnud Rex kunagi teiste laevade varasemaid rekordeid purustada. Rexi interjöör oli luksuslik ning kujundatud itaalia barkoki stiilis. 2400 m² ja läbi kahe teki ulatuv ballisaal oli suurim ruum, mis tolle ajani ühte laeva ehitatud.

1939. aasta oktoobris jäi Rex Lõuna-Itaalias Bari sadamas ankrusse. Seoses liitlaste vägede edasitungimisega otsustati viia Rex üle Trieste  sadamasse. 1944. aasta septembris, kui Itaalia oli juba kapituleerunud, võitlesid poolsaarel ikka veel Saksa väed. Sakslased kavatsesid takistada liitlasi ning otsustasid 268 meetri pikkuse Rexi uputada. Inglased tahtsid laeva säästa. Kui aga Inglise luurelennukitelt nähti, et aurik liigub aeglaselt mööda rannikut, otsustati siiski Rex ohvriks tuua.
8. oktoobril 1944 ründasid Inglise lennukid Rexi. Aurik sai kahe õhurünnaku ajal ühtekokku 123 pommitabamust, süttis põlema ja vajus päev hiljem Koperi lahes madalas kohas põhja. Hiljem tõsteti laev üles ja aastatel 1947/48 lammutati Rexi vrakk Sloveenias.

Maailma tumepunaseim vein sisaldab rikkalikult antioksüdante, muutes veini kergelt hapukaks.
Maailma tumepunaseim vein on ideaalne erinevate liharoogadega, kuivatatud lihaga
Maailma tumepunaseim vein ei ole taniinine ehk ei tee suud „paksuks“
Maailma tumepunaseim veini soovitatakse Sloveenias naistele 20g ööpäevas ja meestele 50g ööpäevas
Maailma tumepunaseim vein oli Casanova lemmikvein
Maailma tumepunaseim vein on pühendatud aurik Rex mälestusele
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib teie tervist kahjustada.

Image