Tootegrupid

Serveeri vett õigesti!

19.01.2020
Serveeri vett õigesti!
Me sööme silmadega. Kiirustades, kiirsööki haarates ja just niisama käigu pealt süües teeme tegelikult „karuteene“ vaid iseendale. 

Ka kõige lihtsam toit maitseb kaunilt kaetud lauas hoopis paremini, silmadega anname signaali oma organismile, et keha saaks informatsiooni, mis on oluline nii seedimisele kui ka sellele, et kui palju süüa.  Lihtsad teadmised kuluvad meeldetuletuseks alati ära. 

Tea, et lauda kattes, roogi serveerides ja koristades liigutakse päripäeva. Serveerimisel vasak käsi kannab – parem töötab. Külmad toidud serveeritakse jahtunud taldrikutel ja kuumad toidud eelsoojendatud taldrikutel. Alati serveeritakse toit aukülalisele ja siis alles lastele. Naistele enne kui meestele. Vanematele külalistele enne  kui noortele. Alati võõrustaja tõstab viimasena.

Paremalt poolt serveeritakse taldrikutelt roogi ja ka koristatakse taldrikuid. Serveeritakse kõiki jooke. Vasakult poolt aga pakutakse leiba, serveeritakse toitu vaagnalt, presenteeritakse jooke.

Veeklaas jäetakse lauale söögikorra lõpuni või kuni külaline soovib.

Hästi levinud on, et vesi asetatakse lauale kannuga ja lauavesi pudelis. Mineraalvett tuleb serveerida alati originaalpudelis, et säilitada looduslik puhtus ja omadused (värvus, maitse, lõhn).

Vee serveerimine, nii nagu peab...

Mõned aastad tagasi oli soovitatud juua väga õhukesest klaasist valmistatud veeklaasist.  

Tänapäeval professionaalide poolt serveeritakse vett kindlasti jalaga klaasist.  See on sõnum elukeskkonna säilimise, puhta vee olemasolu väärtustamise kohta. Vesi laual on aukohal ning serveerimisel kauni jalaga klaasist kuulub teiste klaasidega ühte perekonda. 

Jalaga klaasis serveerides on veeklaasil kaunis kõla. Vee väärtustamine on iga võõrustaja ja söögikoha au, mida tuleb uhkusega esitleda.

Alati söögiisu tekitamiseks on soovitav serveerida klaasike rohkete mullidega vett- see stimuleerib vereringet.
Kerged eelroad (pasta, salatid) paku vähema mulliga mineraalvett – see ei varjuta toidu aroomi.
Kreemjad supid, rasvarikaste toitude kõrvale – mullivaba vesi.
Mullid ja kombinatsioon erinevates rasvadest tekitavad suhu metalse maitse.
Vürtsikad liharoad – rikkaliku mineraalsusega mineraalvesi kus on vähendatud mulle.
Kalatoidud – rikkaliku mineraalsusega mineraalvesi kus on vähendatud mulle.
Mineraalvesi on suurepärane kaaslane veinidega – nii rõhutades ja tuues välja veini omadused.
Mineraalvesi on suurepärane viskiga ja teiste alkohoolsete jookidega.
Rikkaliku mineraalsusega mineraalvesi on alati soovitav juua koos kohviga. Nii taastad vajalikud mineraalained, mida kohviga väljutad.

Fotod: the FineWaters
FineWaters represents the Fine Water category, educating the consumers and the media and F&B professionals about water not just being water.
#mineraalvesi #gastronoomia #veeserveerimine #pullpunt #veesommeljee #lauakombed #vesi #serveerimine