Tootegrupid

Esmakordselt on Eestisse jõudnud viinamarjasiirup Petimez

19.02.2019
Esmakordselt on Eestisse jõudnud viinamarjasiirup Petimez
Esmakordselt on Eestisse jõudnud viinamarjasiirup ehk Petimez!
 
Kanakis toodab vaid parimast toorainest ning on maailmas tipprestoranide poolt nõutud. Nüüd võid sinagi tippkvaliteeti omada!
Petimezi on traditsiooniline kreeka viinamarjasiirup ja kuna seda tehakse viinamarjadest (ehk siis täpsemalt viinamarjavirdest), siis on ta maitse mõnusalt magusapoolne. Mesi ja petimezi ongi ühed maailma vanimad „magustajad“.
Petimezis on rikkalikult antioksüdante, A, C ja B vitamiine ning mineraalne, nagu näiteks rauda, kaltsiumi ja magneesiumi.
Petimezi sobib suurepäraselt suhkru asendajaks.

MIDA TEHA selle petimeziga?❤️

Mina kasutan petimezit täitsa palju, hommikuti pudru, jogurti sisse (teeb magusamaks ja annab sellise mõnusa maitse) või siis siristan muna/avokado näkileivaampsule. Lõunal, õhtul rohelise salati, kinoa, tatrapudru, juustu peale. Kreeklased kasutavad petimezit ka kõiksugu küpsetistes, mille retsepti ma varsti jagan ;)
ja lõpetuseks: eelmisel aastal uuriti, et millistes maailma kohtades elavad inimesed kõige kauem ja üheks selliseks kohaks on Ikaria saar Kreekas. See saar on kusjuures kuulus petimezi tootmise ja kasutamise poolest.

Söö, naudi, armasta Kreeka moodi, esimese Petimezi maaletooja