Spritzerid

Spritzerid

Spritzerid on saanud ajalooliselt alguse Austria aladelt ja põhinevad resteptil 1 osa valget veini ja 1 osa kihisevat mineraalvett. Jook sai populaarseks "longdringiks" Viini keisri õukonnas aadlidaamide hulgas. Aastate jooksul sai glamuurne drink erinevad retsepte juurde, hakati kasutama punast veini, siirupeid, mahlasid, teisi alkohoolseid jooke jne. 

Meie spritzerid tulevad sõnaotses mõttes Austria-Sloveenia piirilt Radgonkse Gorice veinikeldrist. Nimelt asub veinikelder Austria piirist 50m Sloveenia poolel. Ajalooliselt on see aga olnud 700 aastat enne esimesest maailmasõda Stüria hertsogiriik mis kuulus Austra impeeriumi alla.  

Radgonkse Gorice veinikelder on üks kuulsamaid Sloveenias. Just siin valmistati 1852 aasta esimest korda klassikalist vahuveini mida kutsutakse Peninaks ( sama mis Champagne Prantsusmaal või Cava Hispaanias). 

Meie Spritzerid põhinevad Radenska Classic mineraalveel ja veinil JANŽEVEC , mis koosneb sortidest: Welschriesling, Riesling, Furmint, Sauvignon ja Ranina.

 

 

 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Spritzereid peetakse maailma vanimateks kokteilideks millel on väga pikad traditsioonid.
Tootekood: PEN345958 ,   EAN: 3830000345958 ,   Laoseis: Laos ,   Color:
1,90 €
Spritzereid peetakse maailma vanimateks kokteilideks millel on väga pikad traditsioonid.
Tootekood: PEN345149 ,   EAN: 3830000345149 ,   Laoseis: Laos ,   Color:
1,90 €