Tootegrupid

Puutumata valguse poolt

16.07.2021
Puutumata valguse poolt

Radgonske Gorice on Sloveenia üks kuulsamaid veinikeldreid. Just siin valmistati esimest korda üle 169 aasta tagasi Sloveenias Peninat ehk klassikalisel meetodil valmistatud vahuveini. 

2021 aastal sai veinikeldri vahuvein Rose Brut kõrgeima Platinium auhinna mida antakse välja suurimal veinide ülemaailmsel võistlusel Decanter. Võistlusel hinnati 18094 erinevat veini üle maailma ja kõrgeima Platinum auhinna said 179 veini. Juba sellel sügisel on ka meie eesti tarbijatel seda auhinnatud veini võimalik proovida ja soetada meie kauplusest.

Projekti "Untouched by Light" on ettevalmistatud 6 aastat. Meil õnnestus aasta tagasi näha Radgonkse veinikeldris kaetud seina mille taga küpsesid just nimelt need valguse poolt puutumata veinid. Kogu veinivalmistamise protsess tehakse täiesti pimedas . Algselt oli veinimajal plaan neid veine tutvustada Londonis suvel 2020 aga epideemia tõttu jäi see ära. Tegemist on äämiselt haruldase ja unikaalse projektiga. Saada olevate pudelite arv on piiratud. Vaata allpool olevat tutvustusvideot ja kui sul tekkis huvi enda kollektsiooni selline vein hankida siis palun tee meile ettetellimus. Loetud arv veine saabub meile sügisel 2021. 

Vaata tutvustusvideot siit