Tootegrupid

Mida sisaldab mineraalvesi ja kuidas etiketilt andmeid lugeda. Klassik ja meedium Radenska

27.09.2022
Mida sisaldab mineraalvesi ja kuidas etiketilt andmeid lugeda.  Klassik ja meedium Radenska

 

 

 

 

 

 

 

Rikkalik mineraalvesi tähendab, et mineraalide sisaldus suurem kui 1500 mg/l (arvestades kuivjäägina). Etiketil peab see olema kirjas! Radenska on väga rikkalik mineraalvesi!

Oluline, et mineraalvesi sisaldaks hulgaliselt mineraalaineid ja mitte ainult magneesiumi, kaltsiumi, naatriumi.

Radenska mineraalvesi sisaldab:

Na ehk sool – inimene saab soola igapäevaselt toiduga, seega tasuks vaadata, et soolasisaldus päevas ei ületaks 6g ehk 2400mg ja mineraalvett juues peaks see piir jääma 520 juurde ehk liiter päevas Radenskat on super! Naatriumirikas mineraalvesi on kui (Na+), sisaldus üle 200 mg/l

Ca – kaltsium meie organismis imenduks, peab kaltsium seotud olema magneesiumiga vähemalt 1:2 vahekorras! Kaltsium on vajalik meie luudele! Radenska mineraalvesi on magneesiumiga täpselt sobivas vahekorras, et imenduda suurepäraselt! Kaltsiumirikas mineraalvesi on (Ca2+), sisaldus üle 150 mg/l kuid jälgi tasakaalu magneesiumiga.

Mg – magneesiumit teatakse kui krampide vähendajana, on magneesium oluline meie ainevahetuse normaalse toimimisel, reguleerib südamelihaste tööd ja vereringet ning aitab kaasa närvide ja lihaste häireteta tööle. Magneesiumirikas (Mg2+), sisaldus üle 50 mg/l ja Radenska on magneesiumirikas kuid lisaks on suurepärane vahekord kaltsiumiga, et meie organismis ideaalselt imenduks.

K – kaalium kontrollib vee hulka meie keha rakkudes ning tasuks teada, et madal kaaliumi sisaldus võib tõsta vererõhu tõusu, naatriumi peetust. Kaalium on soodne südame-ja veresoonkonnahaiguste korral.

HC03 ehk bikarbonaat (vesinikarbonaat) on üks vesinikaatom, mis asendub teise metalliaatomiga – see tähendab, et mida suurem see mineraalvees on seda paremini imendub sinu organismis see vajalik mineraal, mida sinul on kõige enam vaja.

SO ehk sulfaatsool, mis on efektiivne lahtistava toimega ning mõjutab ka mineraalvee maitset.

CL- ehk vee soolasus. Joogivee kloriidide kõrge sisaldus põhjustab vee maitse halvenemist, vesi muutub soolakaks.

F- fluor on oluline mõju inimese tervisele, esmajoones hammaskonna seisundile. Väikestes annustes toimivad fluoriidid kaariest ennetavalt, muutes hambaemaili vastupidavamaks hapetele.

Ole ettevaatlik selliste mineraalvete puhul kui see number on suurem kui 1,5 mg/l kohta – siis kahjustad sa jäädavalt hambavaapa!

  • Lahustunud mineraalainete sisaldus mineraalvees 1 liitri kohta.
  • CO2 karboniseeritud ehk kui mulline mineraalvesi on.
  • Radenska pudelid on kaetud pandiga ning pandi tagastus käib triipkoodi alusel!
  • Radenska mineraalvesi on tunnustatud kahel korral parimaks mineraalveeks just mineraalainete sisalduse ja õige vahekorra tõttu, mida inimorganism vajab ning mille imendumine on ideaalne.